Kedi Maması

Evcil hayvanlar pek çok insanın hayatında çok büyük bir öneme sahip. Öyle ki insanlar nasıl kendi hayatlarına, sağlıklarına ve gündelik yaşamlarının kalitesine özen gösteriyorsa aynı şekilde evcil hayvanlarınkine de benzer bir özen göstermektedir. Durum böyle olunca evcil hayvan ve evcil hayvan ihtiyaçlarına yönelik malzemelerin oluşturduğu sektör hızla büyümeye devam etmektedir.

Kedi maması, evinde ya da yaşam alanı dahilinde kedi besleyen insanların evcil hayvanları için dikkatli bir şekilde seçmesi gereken bir mama türüdür. Çünkü kedilerin yaşına, ırkına göre mama çeşitleri değişmektedir. Bir kediye uygun olamayan bir mama verilmesi durumunda onun gelişimi olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Özellikle kedilerine çok fazla önem gösteren insanlar, mama seçimine çok dikkat etmektedir.

Evcil hayvan olarak kediyi tercih eden insanlar, onlar için en iyi ve en kaliteli mamayı tercih etmek isterler. Çünkü kedi ne kadar temiz mama tüketirse sağlığı ve gelişimi o kadar iyi yönde gelişecektir. Yeni doğmuş kedi yavrularının ırkına göre mama tercihi yapmaları ve daha sonrasında da gerektiği zamanlarda mama değişimini yapmaları gerekir. Çünkü ilk aylarda verilecek olan kedi mamaları genel olarak yavru kedinin büyümesi ve gelişmesine uygun olacak protein ve birçok etken maddeyi bünyesinde barındırmaktadır.

İlk aylarda kedinin gelişimi için özel olarak hazırlanmış bu mamalar belirli bir süre kullanıldıktan sonra farklı bir mamaya geçilir. Daha sonrasında kediler yaşlanmaya başladığı zaman da aynı şekilde farklı bir mama türüne geçiş yapılması gerekmektedir. Çünkü aynı yavru kedilerde olduğu gibi yaşlı kedilerde de zayıflamaya başlamış olan kasların ve kendini geç yenileyen derilerin toparlanması için de özel olarak hazırlanmış mamalar kullanılmaktadır. Bu mamaların içeriğinde bulunan besinler sayesinde evcil hayvanda mevcut bulunan eksikliklerin tamamlanması sağlanmaktadır. Evcil besinleri seçerken öncelikli olarak hayvanın genel özelliklerini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Gerektiği zamanlara veteriner ile iletişime geçilmeli ve böylelikle sağlıklı bir karar almak evcil hayvan için en doğrusu olacaktır. Dikkatli bir şekilde yapılacak olan mama seçimi sonucunda hayvanınız sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sürdürecektir. Kedi maması kategorisinde her türlü mama markasını bulabilir her türlü ödeme seçeneğiyle satın alabilirsiniz. Kedi mamaları konusunda kararsız olanlar 212- 728 48 11 nolu telefondan bize ulaşıp Veteriner Hekimimizde nasıl bir kedi maması kullanmaları gerektiği konusunda bilgi alabilirler. Yine de burada bir kaç kedi mama markasını saymakta fayda görüyoruz. Hills, Pro Plan, Royal Canin, Sanabelle, Acana, Iams, Cat Chow yetişkin, yavru ve yaşlı kediler için bir çok kedinin ihityacı düşünülerek çeşitlendirilmiştir. Bu mamalar önemli premium kedi mamasından bir kaçıdır. Kedi Mamalarımızı aşağıda incelemeye başlayabilirsiniz.